PostHeaderIcon Zamiokulkas Zamioculcas

Opis

Zamiokulkas to roślina, której pędy pochodzą ze wschodniej Afryki. Kształt tej rośliny przypomina paprocie pochodzące z pradawnej epoki. Ma mięsiste, błyszczące zielone liście. Zamiokulkas cieszy się ogromną popularnością, gdyż cechuje się wysoką tolerancją na warunki domowe. Jest odporna na suche powietrze i słabe oświetlenie.

Stanowisko
Miejsce rośliny powinno być w silnym świetle, ale rozproszonym, gdyż w takim świetle najlepiej rośnie. Nie może jednak stać w miejscu, w którym bezpośrednio pada na nią słońce, ponieważ na liściach mogą pokazać się plamy. Wymaga przy tym dużo przestrzeni.

Temperatura

Zamiokulkas najlepiej czuję się w temperaturze pokojowej, ale zimą powinniśmy zapewnić mu trochę niższą temperaturę.

Podlewanie

Jeśli chodzi o podlewanie to robimy to bardzo obficie. Kiedy zobaczymy, że ziemia wyraźnie przeschła, wtedy podlewamy kolejny raz. Robimy tak w okresie lata i wiosny, a zimą ograniczamy podlewanie.

Nawożenie

Jeśli chodzi o nawożenie to w okresie od lutego do sierpnia robimy to co 4 tygodnie. Nawozimy go roztworem o polowe niższym stężeniu niż jest napisane na opakowaniu. Zimą tak jak i inne rośliny nie nawozimy.

Przesadzanie

Jeśli chcemy przesadzić roślinę, pamiętajmy by doniczka była duża, ale płytka. Na dnie kładziemy warstwę drenażu co jest konieczne.

Pielęgnacja

Dodatkowymi zabiegami jakie możemy robić to co jakiś czas przecierać liście mokrą szmatką.

Ważna uwaga, by w czasie przesadzania nie uszkodzić korzeni roślinie.

Menu