PostHeaderIcon Wrzosiec Erica

Opis

Wrzosiec jak i Wrzos to rośliny bardzo podobne do siebie pod względem zamiłowania do kwaśnego podłoża. Często sadzone są one razem. Dobrze rosną w pojemnikach, dlatego też stały się roślinami doniczkowymi. Odmiany Wrzośców różnią się od siebie kolorem, wielkością oraz ilością kwiatów przy czym ładnie pachną, a także zwabiają pszczoły.

Stanowisko

Ich miejsce w mieszkaniu powinno być dobrze oświetlone, najlepiej na parapecie od strony północnej. Nadaje się on do posadzenia w zimowym ogrodzie, oszklonej werandzie, a także tarasie i balkonie.

Temperatura

Wrzosiec jak i inne rośliny doniczkowe wymaga temperatury pokojowej. Podobnie jak w przypadku Wrzosu niższa temperatura powoduje, że będzie dłużej kwitnął.

Podlewanie

Podczas podlewania pamiętamy by robić to regularnie, lecz nie można dopuścić do gnicia delikatnych korzeni, dlatego nie zalewamy ich. Woda do podlewania nie może być twarda. Co pewien czas można także zraszać roślinę.

Nawożenie
Jeśli chodzi o nawożenie Wrzośca to nie robimy tego zimą. Poza tym okresem możemy użyć specjalnej mieszanki do roślin wrzosowatych.

Aby roślina dobrze rosła i dobrze nam służyła pamiętajmy by przycinać najdłuższe pędy i wycinać zasychające. Minusem Wrzośca jest to nie zawsze udaje jej się przetrwać do następnego roku, lecz można ją zasuszyć, wtedy także dobrze się prezentuje.

Menu