PostHeaderIcon Wrzos Calluna

Opis

Wrzos, który często spotykamy w pięknych lasach to drobne fioletowe kwiaty. Sadzimy je również w domach, na balkonach, ogrodach. Istnieje ogromna ilość jej odmian, które różnią się wielkością kwiatów jak i kolorem i kształtem.

Stanowisko

Wrzos to roślina wybredna, gdyż czuje się dobrze w bardzo słonecznym miejscu jak i trochę zaciemnionym.

Temperatura

Najlepsza temperatura to temperatura pokojowa, choć przy niższej może dłużej nam kwitnąć a przy tym nie będą żółkły jej liście.

Podlewanie

Jeśli chodzi o podlewanie wrzosów to ziemia w doniczce powinna być cały czas wilgotna. Nie można jednak podlewać mocno korzeni, ponieważ może to spowodować gnicie ich. Najlepiej podlewać je zwykłą deszczówką, choć nadaje się do tego także miękka woda.

Nawożenie

Natomiast co do nawożenia to robimy to dopiero na początku wiosny, zimą nie nawozimy. Tak jak wrzosy rosną w lasach, tak i w domu, w doniczce zapewniamy im wilgotny mech wykładając nim ziemię w doniczce.

Przesadzanie

Do przesadzania używamy specjalnej mieszanki z wysoka zawartością torfu dla roślin kwaśnolubnych i robimy to tylko wtedy, gdy korzenie wychodzą z otworów spod doniczki.

Pielęgnacja

Dodatkowymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które możemy zapewnić roślinie to systematyczne usuwanie zasychających pędów. Wrzos to roślina specyficzna, dlatego nie powinniśmy przesadzać jej sami jeśli chcemy by się przyjęła. Lepiej pozostawić to ogrodnikowi.

Menu