PostHeaderIcon Widliczka Selaginella

Opis

Widliczka to bardzo krucha roślina, delikatna i wrażliwa. Musimy na nią szczególnie uważać. Są to ciepłolubne jak i wilgotnolubne rośliny uprawiane w warunkach podobnych do tropikalnych. Z tego względu zobaczyć możemy ją w tropikalnych szklarniach czy akwariach. Ciekawostką może być fakt, że często widziane na filmach suche kule toczone po pustynnych terenach w Teksasie to także Widliczki. Są one jednak wyjątkiem, gdyż nie potrzebują wilgoci.

Stanowisko
W warunkach domowych najlepiej nadaje się do łazienek, które są ciepłe i jasne. Dobrze czuje się również w rozproszonym świetle i półcieniu.

Temperatura

Przeciwnie do wielu innych roślin, w temperaturze pokojowej rośnie wolniej. Zimą i latem wymaga takiej samej temperatury.

Podlewanie

Jeśli chodzi o podlewanie to ziemia w doniczce powinna być cały czas wilgotna. Nie można dopuszczać do jej przesuszenia.

Nawożenie

Co do nawożenia pamiętajmy o tym by zrobić to po odczekaniu roku. Chodzi o to by Widliczka mogła zaaklimatyzować się w naszym mieszkaniu. Nawozimy ją przy pomocy nawozu do paproci i nie robimy tego często, ponieważ może to doprowadzić do zamierania pędów. Pamiętajmy także o tym, by pędy, które bardzo się rozrosły przyciąć.

Rozmnażanie

Jeśli chcemy rozmnożyć naszą roślinkę to robimy to przez podział i sadzonki pędowe.

Menu