PostHeaderIcon Skrzydłokwiat Spathiphyllum

 

Opis

Inna nazwa Skrzydłokwiatu to Lilia pokojowa. Wzięło się to od białych liści kwiatostanowych. Należy do tropikalnej rodziny obrazkowatych. Należą również do niej filodendrony, anturia i inne. Śnieżnobiały kolor przyciąga do siebie owady, lecz kiedy kwiat zostanie zapylony to piękny biały kolor zamienia się w zielony i wygląda jak i pozostałe liście.

Stanowisko

Ich miejsce w naszym mieszkaniu powinno znajdować się w miejscu o rozproszonym świetle. Podobnie jak inne kwiaty nadaję się do stania w półcieniu, lecz słabiej wtedy kwitnie. Nie koniecznie musi stać w pokoju. Możemy ustawić go równie dobrze w kuchni bądź łazience.

Temperatura

Skrzydłokwiat powinien stać w miejscu o temperaturze w granicach 18-23 st.C choć może być także większa.

Podlewanie

Podczas podlewania nie zapominajmy, że ziemia musi cały czas być wilgotna. Roślinie nie zaszkodzi również to, że w podstawce będzie nagromadzona woda, możemy ją nawet co jakiś czas uzupełniać. Zimą ograniczamy podlewanie, ale nie możemy dopuścić do przesuszenia ziemi.

Nawożenie

Natomiast nawożenie powinno odbywać się co 2-3 tygodnie w okresie letnim, nawozem o obniżonym stężeniu azotu. Zimą oczywiście tego nie robimy.

Podłoże

Idealną ziemią do przesadzania Skrzydłokwiatu to taka, która wzbogacona jest torfem. Musi być przepuszczalna i dobrze utrzymywać wilgoć. Czynność tę powtarzamy rzadko, ponieważ roślina lepiej rośnie, gdy korzenie są ciasno usadowione w doniczce. Aby roślina pięknie i zdrowo wyglądała, systematycznie musimy wycierać liście z kurzu, a liście, które zasychają wyciąć.

Powiązane wpisy:

  1. Bambus
  2. Chamedora
  3. Zamiokulkas Zamioculcas
  4. Chamelaucjum
  5. Kroton Codiaeum

Dodaj Komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.

Menu