PostHeaderIcon Radermachera Radermachera

Opis

Radermachera pochodzi z południowo-wschodniej Azji, Wietnamu, półwyspu indyjskiego, Chin i Tajwanu. Występuje tam jako ogromne drzewo osiągające nawet 30 metrów wysokości. Posiada charakterystyczne powcinane liście, które rosną parami na pędach. Pojawiają się na nich białe i duże kwiaty zebrane w kwiatostany. Po ich przekwitnieniu zamieniają się w owoce pełne nasion.

Stanowisko
Roślina wymaga dużo rozproszonego światła. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą doprowadzić do żółknięcia liści. Niedobór natomiast do wydłużania się pędów i gubienia liści.

Temperatura

Temperatura w jakiej najlepiej czuje się Radermachera to temperatura pokojowa, a nawet wyższa. Zima nie może jednak spaść poniżej 15 st.C

Podlewanie

W trakcie wzrostu powinniśmy podlewać roślinę regularnie i obficie. Nie dopuszczamy jednak do zalania bryły korzeniowej. Nadmiar jej może powodować gnicie korzeni i żółknięcie liści.

Nawożenie
Radermachera nawozimy co 3 tygodnie mieszanką organiczną lub zwykłą mieszanką nawozową. Zimą oczywiście nie nawozimy.

Podłoże

Podłoże, do którego przesadzamy naszą roślinę powinno być uniwersalną mieszanką ziemi ogrodniczej.

Przesadzanie

Przesadzamy roślinę co roku, ale tylko te, które są mocno rozrośnięte. Robimy to wiosną. Konieczny jest także drenaż na dnie doniczki.

Pielęgnacja

Dla dodatkowej pielęgnacji uszczykujemy młode przyrosty. Sprawia to, że roślina lepiej się rozkrzewia.

Rozmnażanie

Rozmnażamy Radermachera poprzez sadzonki lub z nasion.

Ciekawostka: Aby roślina lepiej wyglądała, nie zaszkodzi jak do jednej doniczki zasadzimy 3-4 egzemplarze o różnych kształtach i wysokościach. Umieszczamy ich pędy na ozdobnej kratce.

Menu