PostHeaderIcon Poinsecja Euphorbia pulcherrima

Opis

Poinsecja to roślina pochodząca z Meksyku i choć tam panują upały to u nas jej piękne, czerwone liście możemy podziwiać zimą. Kojarzy się nam więc ze świętami Bożego Narodzenia i nazywamy ją ” Gwiazdą Betlejemską”. Nie każdy wie, że w czasie, gdy Poinsecja nie kwitnie to jej zabarwione liście niczym nie różnią się od tych zielonych. Dopiero po pewnym czasie stają się one czerwone.


Stanowisko
Poinsecja to raczej roślina jedno sezonowa, którą po świętach wyrzucamy na śmietnik, dlatego nie musimy przywiązywać dużej wagi do tego gdzie postawimy ją w mieszkaniu. Jeśli jednak chcemy utrzymać ją dłużej to najlepiej będzie jej w miejscu oświetlonym światłem rozproszonym.

Temperatura

Dzięki niskiej temperaturze w pomieszczeniu roślina dłużej kwitnie, a liście nie tracą intensywnego koloru.

Podlewanie

Poinsecja musi być cały czas podlewana, gdyż raz zasuszone podłoże doprowadzi do więdnięcia i opadania liści.

Nawożenie

Jeśli mamy ją tylko przez jeden sezon to wtedy nie używamy żadnych nawozów. Natomiast dłuższa uprawa wymaga nawozu co 2 tygodnie. Musi być to mieszanka dla roślin kwitnących.

Przesadzanie

Przez to, że jest to roślina sezonowa to nie przesadzamy jej. Natomiast jeśli chcemy uprawiać ją dłużej, przesadzamy wtedy do ziemi żyznej, wilgotnej i przepuszczalnej z dużą zawartością torfu.

Pielęgnacja

Jak przy każdej roślinie musimy usuwać żółte liście oraz starzejące się.

Menu