PostHeaderIcon Pogonaterum Pogonatherum

Opis

Pogonaterum pochodzi z południowych Chin, wysp Oceanu Indyjskiego oraz z północno-wschodniej Australii. Rośnie tam dziko i uprawiana jest na pasze dla zwierząt. Roślina tworzy gęste kępy, dorastające do nawet 60 cm wysokości i 30 cm szerokości. Choć pochodzi z tropikalnych lasów, u nas najlepiej cały rok trzymać ją w mieszkaniu.

Stanowisko

Pogonaterum nie jest wybredny. Możemy dostarczyć mu bezpośrednie promienie słoneczne jak i rozproszone światło. W pełnym słońcu może dojść jednak do zasychania liści i szybkiego zasychania podłoża.

Temperatura

Temperatura powietrza w pomieszczeniu nie powinna być wyższa od temperatury pokojowej. Nie toleruje przeciągów.

Podlewanie

Pogonaterum podlewamy często i obficie, nie pozwalając by ziemia w doniczce całkiem przeschła. Dobrze by było zapewnić jej dużą wilgotność powietrza.

Nawożenie

Nawozimy co 8-10 dni mieszanką nawozową. Możemy zastosować również nawożenie organiczne.

Podłoże

Ziemia, do której przesadzamy Pogonaterum powinna dobrze utrzymywać wilgoć. Najlepsza jest do tego uniwersalna mieszanka ogrodnicza. Ważny jest oczywiście drenaż na dnie doniczki. W miarę starzenia się rośliny powtarzamy tę czynność rzadziej.

Pielęgnacja

Dla dodatkowej pielęgnacji usuwamy zasuszone kępy liści a te najbardziej rozrośnięte pędy ucinamy. Możemy z nich rozmnożyć naszą roślinę.

Menu