PostHeaderIcon Męczennica Passiflora

Opis

Męczennica to pochodząca z tropikalnych regionów Ameryki Południowej roślina pnąca. Składa się ona z silnie rosnących lian wytwarzających długie pędy. Rozrastają się one na korach drzew wraz z kwiatami. Nie każdy może o tym wiedzieć, ale marakuja, którą znamy jako smaczny owoc należy właśnie do grupy passiflory. Ze względu na swoje pnącza sadzona może być wzdłuż płotów.

Stanowisko
Ze względu także na swoje pochodzenie Męczennica, często jednak nie używana nazwa, lubi miejsca dobrze oświetlone, a nawet bezpośrednie słońce. Nadmiar jednak może spowodować żółknięcie liści.

Temperatura

Podczas, gdy intensywnie rośnie temperatura w jakiej się znajduje powinna wynosić 20-24 st.C. W czasie zimy musi być jednak zdecydowanie niższa.

Podlewanie

Jeśli chodzi o podlewanie to robimy to obficie, ale tak aby woda w podstawku nie stała, a korzenie nie były zanurzone. Latem podlewamy nawet 2 razy dziennie.

Nawożenie
Nawożenie powinno odbywać się równie często, bo co 10 lub 14 dni. Używamy do tego nawozu do roślin kwitnących. Zimą nie nawozimy.

Przesadzanie

Przesadzamy tylko silnie rozwinięte rośliny do uniwersalnej mieszanki organicznej oraz drenażu na dnie donicy. Ze względu na pnącza musi być stale podpierana i podwiązywana.

Rozmnażanie

Rozmnażamy naszą roślinę poprzez pół-zdrewniałe sadzonki pędowe lub z nasion. Jeśli zimą liście zaczną opadać to nie przejmujmy się, gdyż jest to naturalne i niezależne od nas.

Menu