PostHeaderIcon Kamelia Camellia

Opis

Kamelia jest pięknym kwiatem pochodzącym z południowo-wschodniej Azji. Ze względu na swoje pochodzenie posiada bardzo trudne warunki uprawowe. Warto jednak stawić im czoła by móc podziwiać jej niezwykły wygląd. Ma zielone błyszczące liście, a zimą pojawiają się kwiaty.


Stanowisko
Najlepiej odpowiada jej światło rozproszone. Od maja do jesieni trzymamy roślinę na zewnątrz. W pół-cienistym miejscu powinniśmy ją koniecznie osłaniać od wiatru. W przypadku Kamelii temperatura pokojowa kategorycznie odpada. W czasie kiedy kwitnie powinna ona wynosić nie więcej niż 16 st.C. W przypadku kiedy będzie ona większa, pąki kwiatowe mogą zacząć opadać.

Podlewanie

Kamelie podlewamy regularnie, ale umiarkowanie. Jeśli chcemy ją dodatkowo zraszać to robimy to tylko liściom, od kwiatów trzymamy się z daleka. Używamy do tego tylko miękkiej wody.


Nawożenie
Nawozimy roślinę co 2-3 tygodnie mieszanką do różaneczników lub taką, która pozbawiona jest wapnia.

Przesadzanie

Kamelie przesadzamy co 3-4 lata jak większość roślin. Najlepsza jest do tego mieszanka do różaneczników lub ziemia o dużej zawartości próchnicy. Bardzo rzadko, ale jednak przycinamy najdłuższe pędy.

Rozmnażanie

Jeśli chodzi o rozmnożenie rośliny, w warunkach domowych może się to nie udać dlatego robią to po prostu specjaliści.

Menu