PostHeaderIcon Kalocefalus Calocephalu

Opis

Roślinę tę odkryto w Australii. Pierwotnie rośnie na pustynnych terenach, dlatego przyzwyczajona jest do trudnych warunków. Jej wygląd jest zadziwiający. Zamiast pięknych zielonych liści z kolorowymi kwiatami widzimy długie pędy, na których rosną srebrzyste kutnery. Są to gęste, poplątane włoski, okrywające liście, łodygę i owoce w tym przypadku akurat tylko łodygę.


Stanowisko
Aby roślina w mieszkaniu dobrze się przyjęła, wybieramy dla niej najbardziej oświetlone miejsce. Najbardziej odpowiada jej światło na parapecie od południowej bądź zachodniej strony.

Temperatura

Kalocefalusowi odpowiada temperatura pokojowa, ale równie dobrze reaguje na nieco wyższą. Nie narażajmy jej na duże spadki tej temperatury, gdyż bardzo tego nie lubi.

Podlewanie

Ziemia w doniczce powinna być stale wilgotna więc podlewamy roślinę co 2-3 tygodnie. Pilnujmy by ziemia całkowicie nie przeschła.


Nawożenie
Jeśli chodzi o nawożenie to zaczynamy robić to wiosną. Najlepiej nadaje się do tego mieszanka wieloskładnikowa i jest ona szczególnie zalecana. Nawozimy co 2-3 tygodnie. Miejmy na uwadze, że korzenie wrażliwe są na wysokie stężenie soli mineralnych. To bardzo ważne. Z uwagi na to, że roślina jest nie trwała nie możemy liczyć na to, iż długo zagości w naszym domu.

Rozmnażanie

Rozmnażanie możliwe jest poprzez sadzonki pędowe, które najlepiej ukorzenić wiosną.

Menu