PostHeaderIcon Kalanchoe Kalanchoe thyrsiflora

Opis

Kalanchoe należy do gatunków uprawianych dla swoich pięknych kwiatów. Są jednak wyjątkowe rodzaje tej rośliny. Do nich należy właśnie afrykański o mięsistych liściach, które tworzą piękne i nowoczesne formy nadające się do mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu. Kwitnie późno, bo dopiero po 3-4 latach. Wyrasta wtedy wysoka nawet na metr łodyga, na której pojawiają się kwiatowe pąki. Smutne jest tylko to, że po pojawieniu się kwiatów, niedługo potem roślina zamiera.


Stanowisko
Kalanchoe ustawiamy na dobrze oświetlonym parapecie. Jeśli będzie miała za mało światła to spowodować to może zaniknięcie czerwonych brzegów liści, które dodają dodatkowego uroku. W okresie wiosny i jesieni nie zaszkodzi jej przebywanie na balkonie bądź tarasie.

Temperatura

Temperatura w jakiej Kalanchoe dobrze się rozwija to 20-23 st.C Zimą powinna jednak wynosić 10 st.C

Podlewanie

Co do podlewania to robimy to oszczędnie. Musimy wiedzieć, że brak dostępu powietrza do korzeni może powodować ich gnicie. Zimą natomiast podlewamy jeszcze rzadziej.


Nawożenie
Nawozimy także rzadko, wystarczy zrobić to raz w miesiącu przy pomoy mieszanki do kaktusów i sukulentów. Kalanchoe toleruje tylko ziemię z dużą zawartością gruboziarnistego piasku, kawałków węgla drzewnego i perlitu dlatego takiego podłoża używamy do przesadzania.

Przesadzanie

Robimy to wyłącznie wiosną.

Pielęgnacja

Od czasu do czasu przecieramy większe liście z kurzu. Pamiętajmy o właściwym dbaniu o roślinę. Niewłaściwa pielęgnacja może zakończyć się gniciem korzeni.

Menu