PostHeaderIcon Kaladium Caladium

Opis

Kaladium jest roślina bardzo różnorodną pochodzącą z amazońskiej dżungli. Występują także na chwilowo zalanych terenach, które po pewnym czasie stają się suche niczym pustynia. Liście Kaladium, które potrafią być tak piękne i kolorowe wyrastają z jej bulw. Po zakończeniu okresu wegetacji pojawiają się również niespotykane kwiaty. Kaladium to roślina, która ogromnie potrzebuje wilgotnego powietrza, suche może tylko zaszkodzić.


Stanowisko
Ustawiamy ją w miejscu, gdzie występuje rozproszone światło. Ostre słońce powoduje pojawienie się plam na liściach.

Temperatura
Wrażliwa jest na chłód dlatego szukamy miejsca gdzie będzie jej ciepło. Potrzebuje wysokich temperatur. Niższe mogą spowodować, że straci swój urok, a nawet obumiera.
Podlewanie

Pamiętajmy o regularnym podlewaniu, gdyż ziemia musi być cały czas wilgotna. W przypadku kiedy zauważymy u niej marniejące liście ograniczamy podlewanie. Nie spryskujemy jednak liści wodą- nie lubią tego.

Nawożenie
Co do nawożenia to robimy to często, bo nawet co 2 tygodnie mieszanką o zmniejszonym stężeniu azotu.

Przesadzanie
W czasie przesadzania, ziemia w doniczce powinna być wilgotna, przepuszczalna oraz żyzna. Robimy to na wiosnę.
Liście, które są już poprostu stare i straciły swój urok usuwamy.
Choroby
Roślina rzadko choruje, ale możliwe jest wystąpienie pleśni. Aby tego uniknąć chronimy ją przed nadmierną wilgocią i chłodem.
Ważna uwaga: roślina posiada w sobie sok, który silnie drażni, a jego połknięcie może doprowadzić do puchnięcia gardła i przełyku.
Menu