PostHeaderIcon Figowiec Pnący Ficus Pumila

Opis

Pochodzi z podzwrotnikowych lasów tropikalnych południowo-wschodniej Azji, wysp Polinezji, Australii i zachodniej Afryki. Znane nam owoce o nazwie „figi” pochodzą właśnie z tej rodziny. Mogą to być owoce jadalne podobnie jak i służące tylko do ozdoby. Wytwarzają się one z kwiatów rośliny. Figowce podobnie jak Figowiec Benjamina posiada w sobie mleczny sok.

Stanowisko
Oczywiście roślina nadaje się do trzymania w mieszkaniu, ale by jej wygląd był zbliżony do tych, które rosną w swoim naturalnym środowisku, lepiej posadzić ja w terrarium bądź ogrodzie szklarniowym. W mieszkaniu, z uwagi na to, że jest to roślina ozdobna powinniśmy postawić ją z dala od innych. Potrzebuje dużych ilości światła. Lubi bezpośrednio oświetlone miejsca, lecz nie toleruje pełnego słońca. Z uwagi, Ze Figowiec nie lubi zmiany miejsc, nie wystawiamy go na balkon czy taras.

Podlewanie
Podlewamy często, ale w małych ilościach wody. Ziemia powinna być cały czas wilgotna. Zraszamy od czasu do czasu wodą.

Podłoże

Podłoże do, którego przesadzamy roślinę powinno być wilgotne i przepuszczalne. Powinno także zawierać piasek, torf oraz kawałki węgla drzewnego. Najlepsza jest uniwersalna mieszanka ziem ogrodniczych.

Nawożenie

Nawozimy co 2 tygodnie mieszanką wieloskładnikową. Jeśli zobaczymy jednak, że Figowiec nie wypuszcza nowych liści, zaprzestajemy nawożenia.

Rozmnażanie

Rozmnażamy roślinę poprzez sadzonki choć osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia może sprawiać to trudności. Rozmnażanie z nasion także jest możliwe, ale z reguły w warunkach domowych się go nie nie przeprowadza.

Menu