PostHeaderIcon Dracena Dracaena

Opis

Dracena jest drzewem dekoracyjnym pochodzącym z Wysp Kanaryjskich. Ze względu na różnorodność kształtów, wielkości liści i barw jest jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych. Ciekawostką jest fakt, że sok, który kiedyś w niej odkryto znalazł zastosowanie w kosmetyce.


Stanowisko
Dracena jest rośliną wymagającą dużo światła, jednak jego nadmiar doprowadza do żółknięcia liści i ich opadanie. Latem możemy postawić ją na świeżym powietrzu balkonu bądź tarasu.

Temperatura

Dobrze reaguje na temperaturę pokojową oraz trochę wyższą.

Podłoże

Ważne by ziemia w doniczce była cały czas wilgotna. Jeśli dopuścimy do przesuszenia bryły korzeniowej spowoduje to marnienie liści.

Nawożenie

W czasie wiosny i jesieni nawozimy Dracene co 2-3 tygodnie. Używamy do tego mieszanki nawozowej choć dobrze na jej wzrost i wygląd wpływa nawóz organiczny. Zimą zaprzestajemy tej czynności.


Przesadzanie
W czasie przesadzania pamiętajmy o drenażu na dnie donicy. Na to nakładamy przepuszczalną ziemię, która dobrze utrzymuje wilgoć, czyli ziemię z dodatkiem torfu i gruboziarnistego piasku. Przesadzamy roślinę wiosną.

Pielęgnacja

Przycinajmy także zaschnięte brzegi liści. Na pewno nie zaszkodzi to Dracenie, wręcz przeciwnie, będzie nam za to wdzięczna. Ze względu na długość liści, starajmy się na bieżąco wycierać je z kurzu.

Pojedyncze egzemplarze, które są mniejsze możemy sadzić po kilka sztuk w doniczce. To uwaga, która na pewno się przyda.

Menu