PostHeaderIcon Dipladenia

Opis

Dipladenia to pochodząca z tropików roślina ozdobna. Posiada ozdobne pnącza, błyszczące liście i dzwonkowate kwiaty. Kwiaty mogą mieć różne zabarwienie, od krwistoczerwonych po białe. Ze względu na swoje przyzwyczajenia klimatyczne potrzebuje wilgoci oraz ciepła.


Stanowisko
Dipladenie ustawiamy w miejscu, gdzie ma dużo światła, lecz pilnujemy by było rozproszone. Najlepszymi warunkami jest miejsce na okiennym parapecie. Jeśli nie chcemy dopuścić do poparzenia liści i kwiatów to nie narażajmy ich na bezpośrednie słońce.

Temperatura

Zimą temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 12-15 st.C Na co dzień wystarcza temperatura pokojowa.

Podlewanie

Od wiosny do jesieni podlewamy Dipladenie często, ale umiarkowanie. Ziemia w doniczce musi być cały czas wilgotna. Zimą podlewamy ją sporadycznie.

Nawożenie

Nawozimy natomiast bardzo często, bo co 10-14 dni. Używamy do tego mieszanki wieloskładnikowej. Można zastosować również nawożenie organiczne.


Przesadzanie
Przesadzać też powinniśmy często- co rok. Wymagają tego korzenie, które szybko się rozrastają i braknie im miejsca do dalszego rozwoju. Najlepiej używać uniwersalnej mieszanki z zawartością gliny i gruboziarnistego piasku. Jeśli chcemy co roku podziwiać piękne kwiaty rośliny, za każdym razem, gdy jesienią wstawiamy doniczkę do chłodniejszego miejsca, skracamy wszystkie pędy. Dipladenia jest bardzo wymagającą rośliną. Nawet jeśli będziemy pilnie przestrzegać wskazówek ekspertów to rośliną możemy cieszyć się tylko przez rok.

Menu