PostHeaderIcon Bugenwilla Bougainvillea

 

Opis

Bugenwilla pochodzi z Brazylii, ale spotkać ją możemy także w Europie, Azji, Australii i Afryce. Ze względu na to, że jest rośliną tropikalną, ciężko hodować ją w naszych warunkach. Jest pnączem o długich pędach, które szybko się zdrewnieją. Na nich rosną zielone liście oraz ostre kolce. Najpiękniejsze są jednak barwne liście przykwiatowe w kolorze czerwieni, różu, fioletu, pomarańczu, żółci, bieli czy purpurze.

Stanowisko
Tropikalna roślina przez okrągły rok potrzebuje bardzo dużo światła. Przy jego braku nie zakwitnie. Nie możemy jednak wystawiać jej na balkon. W trakcie kiedy Bugenwilla wzrasta, temperatura, w której stoi nie może być niższa niż 18 st.C Zimą zapewniamy 8-10 st.C

Podlewanie

Podlewać powinniśmy tak, aby ziemia była wilgotna, ale nie może być zalana. Jeśli nie chcemy by opadły liście czy całkowicie uschły to nie dopuszczajmy do zasychania bryły korzeniowej. Nie dopuszczajmy także do zalania jej.

Nawożenie

Co do nawożenia to robimy to co 3-4 tygodnie w okresie od wiosny do jesieni. Używamy do tego mieszanki wieloskładnikowej do roślin kwitnących. Jeśli chcemy by Bugenwilla lepiej rosła to zastosujmy również nawożenie organiczne. Odpowiada jej uniwersalna mieszanka ziem ogrodniczych, ale wymagana jest raczej z dodatkiem zwietrzałej gliny.

Przesadzanie

Przesadzajmy wiosna i uważajmy na korzenie. Roślina wymaga regularnego przycinania wydłużających się pędów. Najdłuższe owijamy wokół pnia. Jeśli nie chcemy doprowadzić do chorób grzybowych pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji.

Menu