PostHeaderIcon Aglonema Aglaonema


Opis

Pochodzi z tropikalnych lasów południowo-wschodniej Azjii, gdzie występuje wiele innych ciekawych roślin. Należy do rodziny obrazkowatych podobnie jak filodendrony czy anturie. Tworzy kępy liści, które w zależności od odmiany dorastają do 25-50 cm wysokości a nawet więcej.

Mimo swojego pochodzenia jest bardzo tolerancyjną rośliną, łatwą w uprawie.

Stanowisko

Dobrze rośnie w pełnym słońcu jak i lekko zaciemnionym miejscu. Pamiętajmy jednak, że nadmiar światła może źle wpłynąć na wygląd liści. Jeśli nie chcemy by zżółkły miejmy to na uwadze.

Lubi wysokie temperatury, ale temperatura pokojowa jej odpowiada. Zimą powinna być równie wysoka, w przeciwnym razie liście mogą przestać rosnąć.

Podlewanie

Wymaga obfitego i regularnego podlewania. Ziemia nie może być jednak zalana. Poczekajmy by dobrze przeschła przed następnym podlewaniem.

Nawożenie
Od wiosny do lata nawozimy co 3-4 tygodnie. Zimą tego nie robimy. Podłoże powinno być przepuszczalne, ale tym samym utrzymujące wilgoć.

Przesadzanie

Roślina tak jak niektóre inne lubi mieć ciasno. Nie lubi za to zbitej ziemi, dlatego podczas przesadzania nie możemy jej zbyt mocno ugniatać.

Oczywiście pamiętamy o przecieraniu liści z kurzu, co dotyczy każdej roślinki jaką mamy w domu. Używamy do tego wilgotnej szmatki. Usuwamy także zżółknięte i zasuszone liście. Aglonema choruje raczej rzadko, ale na liściach mogą pojawić się przędziorki.

Ważna uwaga: roślina posiada w sobie sok, który może być drażniący i powodować uczulenia.

Powiązane wpisy:

  1. Difenbachia Dieffenbachia
  2. Kordylina Cordyline
  3. Eszeweria Echeveria
  4. Skimia Skimmia
  5. Cantedeskia Zantedeschia

Dodaj Komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.

Menu