PostHeaderIcon Jak pielęgnować kwiaty

Trudno sobie wyobrazić dom lub ogród bez kwiatów. To właśnie one dodają niesamowitego blasku i piękna każdemu pomieszczeniu. Dzięki nim znacznie owocniejszy jest wypoczynek na świeżym powietrzu. Sęk w tym, że aby to wszystko było możliwe, konieczne jest zadbanie o rośliny. Pojawia się zatem pytanie: jak pielęgnować kwiaty, aby móc jak najdłużej cieszyć się ich urokiem?

Na początek należy uświadomić sobie, że wiele zależy od rodzaju roślin. Inne wymagania mają wszak rośliny pokojowe, światłolube, kwitnące zimą lub rosnące w doniczkach balkonowych. De facto ile rodzajów roślin, tyle sposobów ich pielęgnacji. O czym zatem należy pamiętać w pierwszej kolejności? Na pewno o systematycznym podlewaniu, zgodnym z zaleceniami producenta. Ponadto trzeba sprawdzać czy rośliny nie zostały zaatakowane przez szkodniki, o czym mogą świadczyć suche i żółte liście. W takim przypadku niezbędne jest opryskiwanie kwiatów specjalnymi preparatami.

Jeśli zaś chodzi o to jak pielęgnować kwiaty cięte, to niezwykle istotne jest codzienne zmienianie wody oraz nie łączenie niektórych gatunków ze sobą. Przykład? Tulipany i róże znajdujące się w jednym wazonie padną w ciągu jednego – dwóch dni. Lepiej więc unikać takiego zestawienia.

Powiązane wpisy:

  1. Storczyki Orchis
  2. Wrzosiec Erica
  3. Alokazja
  4. Zamiokulkas Zamioculcas
  5. Kaladium Caladium

Dodaj Komentarz

Musisz się zalogować żeby dodać komentarz.

Menu